PATRÍCIA A VÍTEK: LÁSKA PŘES INTERNET
FOTO: Sabina Povolná

PATRÍCIA A VÍTEK: LÁSKA PŘES INTERNET

Příběhy
AUTOR: Magdaléna Lišková
DATUM: 12/05/2019

Máj přeje láskám. I Patrícii a Vítkovi, kteří jsou spolu už více než rok. Seznámili se však poněkud netradičně, a to přes internetovou seznamku. Na první seznámení nejspíš nikdy nezapomenou. Jak sami přiznávají, byla to láska na první pohled a letos v srpnu se budou brát. Jaký je jejich příběh? A jak bude vypadat jejich svatba?

„Hodně lidí mi říkalo, že mám při hledání partnera vyzkoušet seznamku. Byla jsem k tomu ale skeptická. Udělala jsem si sice profil, ale moc jsem tam nechodila. Když jsem byla na dovolené v Thajsku, něco mi nedalo a po delší době jsem tam zavítala. Měla jsem tam tehdy od Vítka zprávu. Jen smajlíka, na kterého jsem odpověděla taky smajlíkem. Začali jsme si psát, a tak začal náš příběh,“ vypráví o seznámení Patrícia. Protože si přes zprávy opravdu rozuměli a po Patríciině návratu z Thajska si i často volali, rozhodli se pro osobní setkání.

FOTO: Sabina Povolná

Patrícia přiznává, že je za normálních okolností hodně opatrná, ale že ve chvíli, kdy se s Vítkem poprvé uviděla, vůbec ničeho se nebála. „Protože bydlím a pracuji v Karlových Varech a Vítek tehdy bydlel v Opavě, musel za mnou přijet. Dohodli jsme se, že se potkáme v Praze a když jsme se uviděli, padli jsme si okolo krku. Přišlo nám, že se známe snad celý život a od té doby, co za mnou Vítek přijel do Varů, se do Opavy v podstatě nevrátil,“ popisuje jejich sekání Patrícia.

FOTO: Sabina Povolná

První setkání snoubenců proběhlo na konci března, v srpnu spolu strávili romantickou dovolenou u moře a v listopadu se zasnoubili. Jak budoucí nevěsta přiznává, byla pro ni žádost o ruku překvapením. „Byl krásný listopadový den a přítel mě vytáhl na procházku. Šli jsme do jedné vilové čtvrti, která je ve Varech nad kolonádou. V jednu chvíli jsme se zastavili, na kolonádě hrál akorát pouliční muzikant a hudba byla slyšet až u nás nahoře. Zeptal se mě, jestli si ho vezmu. Já byla tak v šoku, že jsem ho hned objala a on se mě jen zeptal – má to být teda ano?“

FOTO: Sabina Povolná

Kvůli pracovnímu vytížení se do svatebních příprav pustili rychle, a proto mají už svatbu téměř naplánovanou. I když jejich původní představa byla svatba třeba ve stodole, nakonec se budou brát kousek od místa, kde Patrícia vyrostla a celá veselka bude v rustikálním stylu. „Mojí mamce bylo líto, že bych se vdávala v Česku, kde jsme taky hledali nějakou hezkou stodolu, ale protože jsme se nakonec rozhodli pro svatbu na Slovensku a v okolí města, kde jsem vyrostla, žádná taková není, budeme se brát na místním hradě,“ říká Patrícia.

FOTO: Sabina Povolná

„Šaty jsem si vybrala v jednom svatebním salónu, který mi paní otevřela i o vánočních svátcích. Budeme mít živou kapelu a třípatrový dort, ale téměř každý dodavatel je z jiného koutu Slovenska. Výjimkou jsou svatební noviny, které si necháváme udělat od Svatební noviny Michal a taky smokink pro přítele, který bude mít z pražské půjčovny SuitsUp,“ dodává.

FOTO: Sabina Povolná

Na přípravy ale Patrícia nebyla sama a její snoubenec se aktivně zapojil. „Od několika kamarádek jsem slyšela, že se jejich partneři nechtěli na přípravách moc podílet. U nás to je jinak a jsem za to moc ráda. Oba jsme měli nějaké požadavky a ty jsme si snažili splnit. Pro přítele bylo třeba důležité, aby tam bylo pivo,“ vypráví s úsměvem. „Bylo toho ale daleko více. Vybírali jsme společně i zákusky a dort a bylo skvělé objednat si vzorky zákusků na zkoušku, abychom vybrali opravdu tu nejlepší cukrářku.“

FOTO: Sabina Povolná

I když se snoubenci na svatbu už těší, chtějí nejlépe hned po ní vyrazit na svatební cestu. „Válení u moře už jsme si společně užili, a tak chceme tentokrát vyrazit někam jinam. Rozhodli jsme se pro Norsko a budeme chodit po horách a aktivně odpočívat,“ říká o plánech Patrícia.