SVATEBNÍ MÍSTO V ÚPATÍ BESKYD

SVATEBNÍ MÍSTO V ÚPATÍ BESKYD

Místa
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 26/10/2018

Hledáte místo pro svatbu v rustikálním stylu? Obřad ve stodole, hostina na terase a koupání v dřevěném sudu pod širým nebem? V tom případě zazvoňte u dveří Villy 603 v Příboře na Novojičínsku. Sympatičtí majitelé vás s radostí uvítají.

„Tady byly původně chlévy,“ ukazuje sympatická majitelka Marie Vašínková na zrekonstruovanou část objektu a pokračuje. „A z jedné části jsme udělali oddací stodolu, kde se konají obřady.“Vesnickou usedlost u lesa v podhůří Moravskoslezských Beskyd postavil před sto lety zdejší polesný. Půvab na první pohled nenápadné chalupy oceníte, když vraty vejdete dovnitř a otevře se před vámi stylově zařízená terasa a pak dvůr s velkou zahradou. Okamžitě na vás dýchne nostalgická atmosféra. Okolní hory tady máte jako na dlani. Stačí si jen sednout na zápraží vyhřáté sluncem, nebo se ponořit do obrovského venkovního sudu s teplou vodou a užívat si báječné výhledy. Když je jasno, je to zážitek a skvělá podívaná.Partneři Marie Vašínková a Zdeněk Bohumínský stavení koupili před osmi lety. Dům opravili s tím, že ho budou využívat jako chalupu. „Chtěli jsme vybudovat krásné místo, kde se budeme setkávat s rodinou, známými a občas ho pronajmeme. Postupem času jsme objekt začali pronajímat na svatby a udělali z něj vlastně takový svatební dům,“ popisuje majitelka.


FOTO: Ondřej Pavlačík


„Nábytek a doplňky jsme sháněli ve starožitnictvích, v bazarech a něco jsme si také vyrobili. Se ženou jsme byli na několika kurzech patinování, abychom se naučili, jak z nových věcí, udělat staré, aby vypadaly autenticky,“ usmívá se majitel Zdeněk, který miluje práci se dřevem a mnoho kousků venkovního nábytku prošlo jeho rukama. Poslední úprava, kterou tady majitelé před nedávnem udělali, byla zastřešená terasa. Od jara až do pozdního podzimu jí využívají svatebčané při veselkách, které se tady konají o víkendech, ale i v průběhu týdne. Majitelé dům nazvali Villa 603. „Podle čísla popisného, ale také podle slavného modelu Tatry, který se vyráběl v divizi osobních vozů v Příboře,“ vysvětlují.


FOTO: Ondřej Pavlačík


Villa 603 se stala před rokem nováčkem roku v rámci soutěže o nejlepší svatební místa a je o ni velký zájem. Velmi útulné a stylové stavení však majitelé jen pronajímají, a to minimálně na dva dny. Svatebčané mají k dispozici dvě terasy, zahradu, venkovní sud s přilehlou prostornou místností, v domě plně vybavenou kuchyň, šestnáct lůžek v sedmi samostatných pokojích, společenskou místnost s jídelnou a krbem a v suterénu vinný sklep. „Všem novomanželům doporučujeme, aby si přikoupili noc navíc a po svatebním dni ještě mohli zrelaxovat, protože těch starostí je mnoho, a díky dalšímu dni mohou v sobě nechat doznít krásné zážitky. Většinou si pak partneři tyhle chvíle, které stráví jen ve dvou, velmi pochvalují.“


FOTO: Ondřej Pavlačík


Villa je vhodná pro střední a menší svatby ideálně okolo 40, maximálně však do 50 osob a pronájem na víkend vyjde zhruba na 25.000 korun. Aby vyšli vstříc snoubencům, kteří chystají velkou svatbu, plánují majitelé do budoucna další projekt. „Chystáme se zrekonstruovat objekt, který bude vhodný pro sto a více hostů,“ uzavírá majitelka.