VÝBĚR PODLE ODTEĎ NAPOŘÁD: 8 OBJEVŮ Z WEDDING BAZAARU
FOTO: Sabina Povolná

VÝBĚR PODLE ODTEĎ NAPOŘÁD: 8 OBJEVŮ Z WEDDING BAZAARU

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 18/01/2019

Už čtvrtým rokem se v Brně konal Wedding Bazaar – příjemná sešlost svatebních tvůrců zaměřených především na svatby v rustikálním stylu. Vydali jsme se tam a máme pro vás osm zajímavých tipů, které vám pomohou v době předsvatebních příprav nebo vás mohou inspirovat.

I když bylo druhou lednovou sobotu počasí pod psa a teplota okolo nuly ve městě udělala ze sněhové pokrývky nevzhlednou břečku, stovky návštěvníků to neodradilo a zamířili do brněnské tržnice na Zeleném Trhu, kde vrcholil Wedding Bazaar. Dvě patra tady patřila návrhářům, designérům, šperkařům, fotografům, cukrářům a dalším tvůrcům, kteří vystavovali to nejlepší ze svých dílen a ateliérů.

FOTO: Sabina Povolná I takhle může vypadat prostřená svatební tabule (Zaslíbeni lásce).

Tenhle svatební happening už čtvrtým rokem pořádá zkušená svatební koordinátorka Kateřina Janoušková ze svatební agentury Svatby podle Katy, která se na svatební scéně pohybuje více jak deset let. „Všechno to začalo tím, že jsem si na vlastní veselku najala jednu brněnskou agenturu a nedopadlo to, jak jsem si představovala,“ vypráví Kateřina o svých začátcích.

FOTO: Sabina Povolná


„Tenkrát jsem dělala u jedné velké společnosti asistentku ředitele a měla jsem zkušenosti s organizováním akcí a různých sezení. Řekla jsem si, že se do svateb pustím sama a zkusím to. Založila jsem si firmu a postupně se mé podnikání rozjelo,“ vypráví Kateřina, která je hlavně dekoratérka, ale svatby také organizuje a zabezpečuje jejich hladký průběh, kromě toho například váže svatební kytice, dělá květinové výzdoby nebo spravuje vlastní půjčovnu svatebních dekorací. „Máme i sedmdesát svateb ročně, a to už bych sama nezvládla, takže mám šikovné spolupracovnice, které mi pomáhají a na které se mohu spolehnout.“

FOTO: Sabina Povolná Kateřina Janoušková (Svatby podle Katy) prostřela ve starorůžové v kombinaci se zlatou.

Zorganizovat přehlídku svatebních tvůrců napadlo Katku společně s kolegyní dekoratérkou Lucii Hauzner z agentury Zaslíbeni lásce. „Zdálo se nám, že svatební veletrhy v Brně potřebují oživit a rozhodly jsme se, že uspořádáme sešlost, která se zaměří na svatby ve stodolách a v rustikálním stylu. Hned první ročník, který se konal na Malé Americe, což jsou industriální prostory v areálu nákladní části brněnského nádraží, měl velký úspěch, proto jsme se do toho pustily a dnes to děláme čtvrtým rokem,“ popisuje Kateřina.

FOTO: Sabina Povolná


„Jsou tady lidé, se kterými rády spolupracujeme, protože něco umí a dělají to srdcem. Pomáháme i tvůrcům, kteří na svatební scénu teprve vstupují. Myslím, že to ocení také snoubenci, co sem přijdou, protože čím jsou firmy na trhu déle, tím jsou jejich služby dražší. Máme tady třeba úplného nováčka Aničku Jandovou z Woodness. Ta dělá dřevěné dekorace a je moc šikovná.“

FOTO: Sabina Povolná


Přehlídka svatebních tvůrců to byla pestrá, inspirativní a hlavně dobře zorganizovaná. A uvítali jsme, že jsme mezi vystavovateli natrefili i na osvědčené značky, jako třeba na OUI Boutique, o kterém jsme nedávno psali. Tuto půjčovnu originálních a vkusných šatů od českých, ale i zahraničních návrhářů, vlastní Eliška Jamagne a v příjemně zařízeném butiku v centru Prahy vám vždy ochotně a mile se vším vyjdou vstříc sympatická Petra a Iva. A my s nimi máme jen tu nejlepší osobní zkušenost.

FOTO: Sabina Povolná


Stejně jako s dalšími svatebními srdcařkami Britou a Terezou, které před dvěma lety rozjely e-shop a půjčovnu Svítící písmena se svítícími řetězy, tabulemi a písmeny a nově jejich pobočku najdete i v Brně. A co dalšího nás na Wedding Bazaaru zaujalo?

FOTO: Sabina Povolná


1. PAPÍROVÁ SVATBA – svatební oznámení a tiskoviny

Za tímhle svatebním labelem stojí dva designéři, kteří na svých stránkách nabízí 15 moderních svatebních setů od minimalistického, přes romantický, až po rustikální, ze kterých si můžete vybrat styl, který se vám libí. Je to jednoduché, přehledné a praktické.

FOTO: Sabina Povolná


2. BY.ANN JEWELRY a MILUJEME – šperky pro družičky a maminky

Kreativní nápady se vždycky cení, zvláště když se šperkařka Anna Kubicová a krasopiska Denisa Mrňová rozhodly vydat vlastní cestou a nabízejí dárky pro družičky a maminky. Je to takový milý tip pro nevěsty, které chtějí drobností udělat radost ženám, které jsou jim nejbližší. Díky šperku jim zůstane půvabná svatební vzpomínka.


3. KABELKOVÁ & OPLOCKÁ – svatební šaty

Dvojice návrhářek Denisa a Michaela, které navrhují a šijí svatební šaty na míru. Holky jsou nápadité a šijí různé styly. Nám se líbí jejich šaty v jednoduchém pojetí.

FOTO: Sabina Povolná


4. GALARD – pánské obleky, košile a doplňky

Klasika je prostě klasika a perfektně vypracovaný oblek z kvalitních látek a košile, která dobře padne, se prostě neokouká. Navíc v Galardu natrefíte na opravdové odborníky.


5. CUKROVÝ KRÁMEK – dorty a makronky z Brna

S makronkami jako by se na svatbách roztrhl pytel. Také milujeme to křupnutí a lahodnou náplň uvnitř, ale chtělo by to nějaký nápad. U Cukrového stánku oceňujeme pestrost, že kromě žádaných taháků, nezapomněli ani na českou klasiku, jako jsou kremrole nebo věnečky. A navíc u všech vystavených dezertů, bylo vidět, že jsou vyrobeny zkušenou cukrářkou, která má řemeslo v ruce.

FOTO: Sabina Povolná


6. MATYHO CHÁLKA – catering

Asi největší překvapením Wedding Bazaaru pro nás byla Matyho Chálka. Popravdě řečeno jejich název, vhodný spíše pro hipíky, nám moc nezapadal k celkové prezentaci podniku a k nažehleným rondonům, ale jídlo včetně předkrmu, hlavního jídla i dezertu, které na akci podávali, bylo skvělé. Jejich svíčková by se dala servírovat ve špičkové restauraci, a pokud je kvalita jídla obdobná i u jiných pokrmů, pak klobouk dolů a tenhle catering i s velmi ochotným a vstřícným personálem určitě doporučujeme.


7. ARISTO QUARTET – hudba

Tohle smyčcové kvarteto složené ze samých profíků s nabitým svatebním playlistem také zařazujeme do našich ozvěn z Wedding Bazaaru. Zaručeně vám při poslechu prvních tónů totiž naskočí husina a ve váš svatební den potečou slzy dojetí. Navíc oceňujeme, že i když na akci byli jen dva muzikanti, zvládli hudební podkres akce důstojně a dokázali hrát v kuse téměř celý den.


8. GOLDEN BUBBLES – tříkolka s proseccem

Stánek s proseccem na svatbě sice není žádná novinka, nicméně usměvavou a vstřícnou obsluhu tohoto mobilního baru s proseccem z rodinného vinařství z oblasti Benátek, jako jsou partneři Štěpán Pokorný a Simona Průchová, všem doporučujeme. Ostatně vychlazené prosecco hlavně v letních měsících určitě přijde vhod.