VÝBĚR PODLE ODTEĎ NAPOŘÁD: 6 TIPŮ ZE SVATEBNÍHO KORZOVÁNÍ
FOTO: Michaela Smetanová

VÝBĚR PODLE ODTEĎ NAPOŘÁD: 6 TIPŮ ZE SVATEBNÍHO KORZOVÁNÍ

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 06/03/2019

Téměř šedesát svatebních firem přilákaly třetí únorovou neděli do bývalé plzeňské vozovny městských dopravních podniků stovky návštěvníků. Konal se tady už třetí ročník Svatebního korzování, což je svatební veletrh jinak. Chtěli byste krásnou svatební kytici, vybíráte svatební šaty, nebo ještě nemáte prstýnky? Přinášíme vám tipy na zajímavé svatební dodavatele.

Za plzeňským Svatebním korzováním stojí třicetiletá Kateřina Empergerová, která také vede květinový servis Le Fleur Design. S nápadem uspořádat svatební event přišla před třemi lety. „Dvakrát jsem vystavovala na veletrhu, a nebyla jsem úplně spokojená s tím, jak to probíhalo. Říkala jsem si, že by to chtělo oživit, vnést do plzeňských svatebních akcí modernějšího ducha,“ vypráví organizátorka, kterou tehdy napadlo, že by veletrh zorganizovala sama.

Kateřina Empergerová má za sebou třetí ročník Svatebního korzování.

Přivydělávala si totiž jako barmanka v pivnici Šeříkovka, jejíž součástí byl i velký sál, a právě ten se rozhodla využít ke svým plánům. „Oslovila jsem kamarádku, jestli by mi s tím nepomohla, protože měla více zkušeností. A udělaly jsme doslova na koleně první ročník našeho korzování.“ Sešlo se osmadvacet vystavovatelů a akce měla úspěch. Kateřina se tedy s velkou vervou pustila do druhého ročníku, který už organizovala sama ve větších prostorech bývalé plzeňské papírny.

Na podzim chystá další zajímavou svatební akci v pražském Vnitrobloku.

„Letos jsem se rozhodla pro DEPO2015, což je bývalá vozovna městských dopravních podniků. Je to krásný industriální a kulturní prostor, který mi nabídl více možností, takže jsem mohla opět nabídnout dětský koutek, různá vystoupení, přednášku o afrických svatbách a módní přehlídky,“ říká Kateřina, která se 10. listopadu chystá uspořádat svatební veletrh i v pražském Vnitroblocku. „Je to všechno zatím ve fázi příprav, ale moc se na to těším,“ dodává organizátorka. A co nás na Svatebním korzování zaujalo?

FOTO: Michaela Smetanová

1. Lásky čas – netradiční svatební agentura
V obležení byl na Svatebním korzování stánek Lásky času. To je svatební podnik tří energických holek: Kristýny Petrákové, Michaely Smetanové a Lucie Kramperové, které se rozhodly dělat hezčí svatby.

FOTO: Dominik Beránek

„S Míšou, která je fotografka, jsme se daly dohromady na podzim před třemi lety,“ popisuje Kristýna, která váže kytky, peče dorty a chystá sladké bary. „Chtěly jsme dělat svatby mimo střední proud, bořit stereotypy a pomáhat nevěstám realizovat i ty nejšílenější sny,“ vysvětluje cukrářka a floristka v jedné osobě.

FOTO: Michaela Smetanová

V létě 2017 se ke Kristýně a Michaele přidala ještě vizážistka Lucie. „Ono je to tak, že pracujeme každá za sebe, ale jsme moc rády, když si nás nevěsta najme všechny. Dohromady totiž umíme svatbu krásně vyladit. I nevěsta má méně starostí, protože stačí jedna předsvatební schůzka, na které všechno probereme. Navíc je to takový fajn babinec a často moc příjemný pokec nad svatebními přípravami,“ vysvětluje Kristýna a pokračuje.

FOTO: Michaela Smetanová

„Snažíme se nevěsty připravit tak, aby byly přirozené a cítily se dobře. Svatbu necháváme rozkvést. Pro nás je to oslava lásky a myslíme si, že by snoubenci měli mít ten den podle svých představ,“ zdůrazňuje Kristýna.

2. Tereza Němečková alias Tecí Photography – fotografka
V provizorním útulném obýváku uvítala své hosty na veletrhu Tereza Němečková, pro kterou je fotografování celoživotní láskou. Věnuje se mu už deset let a čtyři roky jí živí.

FOTO: Dominik Beránek

„Snažím se dělat autentické svatební fotky, abych zachytila nějakou emoci a abych novomanžele a svatebčany nestavěla do pozic, které jim nejsou příjemné. Zkrátka, aby se se mnou cítili dobře. Moc jim nezasahuji do svatebního dne a fotím spontánní momenty, které ten den přinese. Snažím se vyprávět příběhy svatebního dne od rána do večera, aby všechny malé i velké okamžiky zůstaly zachycené už navždy.“

FOTO: Tereza NěmečkováFOTO: Tereza Němečková

3. Polomio Jewellery – šperky
Jednoduché a minimalistické jsou zásnubní i snubní prstýnky od Šárky a Petra Poláčkových. Nápad, že se budou věnovat šperkům vznikl před deseti lety.„Vlastně proto, že se nám nedařilo sehnat prstýnky na naši svatbu. Chtěli jsme něco decentního a měli jsme nějakou představu, bohužel, jsme na nic takového nenarazili, proto jsme si je nakonec navrhli sami. Vybrali jsme si tvar, materiál a vyrobil nám je náš kamarád šperkař David Lomos,“ říká Šárka. Tu společně s partnerem celý proces vzniku prstýnků nadchnul.Rozhodli se tedy, že stejnou možnost nabídnou i dalším párům. „Ona ta naše základní myšlenka je umožnit i lidem, kteří nejsou zrovna designéři a netroufají si udělat vlastní návrh, aby si vybrali z naší kolekce základ prstýnku a ten si následně dodělali a dotvořili něčím osobitým, vlastním, co jim bude připomínat partnera, nebo svatbu. I v jednoduchém šperku se dá vymyslet spoustu symbolů, které vytvoří jedinečný prsten, který bude krásnou vzpomínkou,“ uzavírá Šárka Poláčková.

4. Férovky – férová půjčovna svatebních šatů
I pro Jitku Červenkovou byla impulsem k založení značky vlastní svatba. „O vysněných svatebních šatech jsem měla jasnou představu. Toužila jsem po jednoduchých a přitom originálních svatebkách vyrobených v Česku, které bych si mohla půjčit. Nechtěla jsem si šaty kupovat, aby mi po svatbě visely ve skříni,“ říká Jitka, která při své cestě za vytouženými šaty, bohužel, nenarazila na nic, co by naplňovalo její představy.To ji navedlo na myšlenku, že podobně mohou uvažovat i další nevěsty, a vznikly Férovky – férová půjčovna autorských a originálních svatebních šatů.

5. La Kytka – květiny
Tenhle svatební květinový servis běží více než rok. „Spojila jsem síly s kamarádkou Lenkou Lukešovou. Zatímco já jsem floristka, ona je kreativní, šije a tvoří různé věci, proto jsme si řekly, že bychom se mohly vzájemně profesně obohatit,“ říká Anna Vidršperková.„Věnujeme se především svatbám. Zajišťujeme všechno, co si jen můžou nevěsty přát, včetně dekorací a výzdoby. Nově máme i půjčovnu. A také pořádáme floristické a kreativní workshopy,“ popisuje květinářka Anna. Ta dělá aranže z dovezených i českých květin.„Ráda to kombinuji. Část věcí nakupuji a část sbírám. Chodím po venku a střihám, co mě napadne,“ usmívá se. „Když mi pak nevěsta řekne: Ta kytka je ještě krásnější, než jsem si představovala! To je pro mě vždycky největší odměna a říkám si: Mám krásnou práci a dělám věci, které jsem v životě chtěla dělat. “

6. Caravan VIVI – mobilní barTenhle vkusně zařízený a dobře vybavený mobilní bar nám padl do oka. Můžete si ho pronajmout na veselku, nebo večírek a využít třeba jako zázemí pro drobný catering, nebo jako stylový sladký bar, či fotokoutek.