TOUŽÍTE PO ROMANTICKÉ JARNÍ SVATBĚ? VEZMĚTE SE NA ANDĚLU!

TOUŽÍTE PO ROMANTICKÉ JARNÍ SVATBĚ? VEZMĚTE SE NA ANDĚLU!

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 03/04/2019

Svatba ve městě! Přesně o tom je nejnovější editorial, který vznikal ve spolupráci několika svatebních tvůrců v oblíbené pražské Kavárně co hledá jméno, ale i v ulicích. Pořádnou nálož svatební inspirace pro vás připravili Férovky, Wedding Factory, Víťa Malina a další.

Přízemí domu ve Stroupežnického ulici na pražském Andělu, kde kdysi bývala truhlárna a dnes tam najdete populární Kavárnu co hledá jméno, si vyhlídla parta svatebních profesionálů, aby tady realizovali svou představu jarní městské svatby.

FOTO: Víťa Malina

„Veselka v kavárně mě přijde jako velice příjemná alternativa k hotelům, penzionům a klasickým restauracím, které jsou většinou velmi sterilní. Kavárny jsou pro svatby určitě tak trochu nedoceněné, přitom jsou mnohdy útulné a hlavně mají svého ducha,“ říká fotograf Víťa Malina.A to rozhodně platí i o smíchovské kavárně, která se stala v průběhu několika let doslova fenoménem. „Ono je to pohodové místo. Jeho výhodou je, že vchod není přímo z ulice, nebo z parkoviště, ale ze dvora, takže uvnitř je klid a určitě rychle zapomenete, že jste v centru metropole. Navíc tady dělají výborné kafe,“ popisuje fotograf.

FOTO: Víťa Malina

„Netradiční kavárna je také velmi fotogenická, cihlové stěny v kombinaci se dřevem, industriálními prvky a retro nábytkem, který doplňuje moderní umění, dodávají místu neuvěřitelné charisma. Určitě za pozornost stojí i masivní bar z kmene statného topolu. Nicméně pro mě, jako fotografa, je zajímavé i obrovské dělené okno, které vzniklo na místě původních vrat. U něj si dokážu představit i svatební obřad,“ komentuje prostor Víťa.

FOTO: Víťa Malina

Miluju město a hlavně kavárny
Původně nápad zrealizovat focení v centru města vzešel od Jitky Hildy Červenkové, která stojí za férovou půjčovnou autorských a originálních svatebních šatů s názvem Férovky. „Ne všichni snoubenci chtějí mít svatbu ve stodole, v lese nebo na louce,“ vysvětluje Jitka důvod, proč se pro městské prostředí rozhodla. „I když žiju obklopená přírodou, město, obzvláště Prahu, miluju: atmosféru, lidi a hlavně všechny ty originální kavárny. Myslím, že úžasná svatba může být právě tady.“

FOTO: Víťa Malina

Jitce se podařilo dát dohromady tým zajímavých svatebních tvůrců. „Když se sejdou lidé, kteří milují svou práci a je jim potěšením, potom je to pro mě velká dávka radosti. Víťovu práci sleduji už nějakou dobu a jeho pohled přes čočku foťáku mě baví. Jsou tam emoce, energie a příběhy. Holky z Wedding Factory vždycky přesně vystihnou to, co já jen matně tuším. Jejich smysl pro detail je prostě originální. Spolupráce s takovými lidmi mě neskutečně naplňuje a baví. Ukazují mi totiž i jinou stránku svatebního kolotoče. Jsem totiž zaměřená na módu a šaty a oni to zase vidí z jiné strany. Vzájemně se doplňujeme. Společně nás těší, že můžeme inspirovat další lidi. Nebereme to jako práci, ale velkou zábavu,“ popisuje Jitka.

FOTO: Víťa Malina

Romantika v kavárně
Skvělou spolupráci si pochvaluje také Lucie Dupalová z Wedding Factory. Spolu s parťačkou Martinou se zabývají organizováním svateb, ale také svatebním designem a výzdobou. Podle jejích slov je baví vymýšlet nové věci v duchu světových trendů.

FOTO: Víťa Malina

„V rámci editorialu jsme se staraly hlavně o celkový koncept a design a vlastně jsme rozvíjely Jitčinu myšlenku, kdy chtěla v kavárně zrealizovat focení romantické jarní svatby. Přišlo nám to jako výborný nápad a zároveň velká výzva, protože jsme to chtěly pojmout po svém,“ vysvětluje Lucie.

FOTO: Víťa Malina

„Do tmavé industriální budovy jsme nasadily neokoukanou a odvážnou kombinaci hořčicově žluté a emeraldově zelené. Právě tohle barevné spojení podtržené černými a zlatými doplňky v prostoru kavárny perfektně fungovalo. Všechno to krásně doplnilo sněhobílé svatební šaty, a vzniklo tak něco neuvěřitelného,“ neskrývá nadšení zkušená svatební profesionálka, kterou napadlo svatbu nanečisto ještě ozvláštnit pánským koutkem.

FOTO: Víťa Malina

„Takový koutek s koňaky, whisky a doutníky může být velkým lákadlem pro muže a zajímavým zpestřením svatby,“ doplňuje Lucie.

FOTO: Víťa Malina

Díky slunečnému počasí, které vyšlo, se fotilo i venku. „Přímo na tramvajové zastávce. Bylo to zajímavější než jít na profláknutá místa, jako je Karlův most nebo Pražský hrad, kde fotograf více fotí panorama, než ženicha a nevěstu,“ říká Víťa Malina a pokračuje.

FOTO: Víťa Malina

„Když fotíte novomanžele v náhodné pražské ulici, může to mít takový městský feeling a přitom je to o těch dvou a navíc tam vznikají zajímavé situace. Fotili jsme mezi lidmi, sledovali jsme jejich reakce. Někdo koukal, nebo zatleskal, děti se otáčely. Chtěli jsme to pojmout trochu s nadhledem. A ti dva si to užívali, měli radost a bylo jim jedno, že jdou lidé třeba do práce,“ uzavírá Víťa.

FOTO: Víťa Malina

Foto: Víťa Malina svatební šaty: Férovky, dekorace: Wedding Factory, svítící výzdoba: Svítící písmena, sladký bar: Delu Cake, květiny: Viju Viju, make-up: Elena Zipaj, styling: Šárka Strnadová, modelové: Aneta Dobešová a Ondra Bohata, prstýnek: Michal Kadaník, oblek: Manemo.cz, nábytek: Eterle, pánský koutek: Privatnibar.cz