TAJNÉ ZÁSNUBY V ITÁLII
FOTO: Eliška Fischerová - Khiria

TAJNÉ ZÁSNUBY V ITÁLII

Inspirace
AUTOR: red.
DATUM: 23/02/2019

Má práci snů, lítá napříč kontinenty a fotí svatby. Eliška Fischerová alias Khiria je talentovaná fotografka a dokumentaristka, která v průběhu roku projde desítkami letištních hal a ustele si v desítkách hotelových pokojů, aby ve finále zachytila ty nejkrásnější okamžiky plné smíchu i slz dojetí. Pro srdcem nadšenou fotografku jsou exotika a výpravy za dobrodružstvím denním chlebem a o svých zážitcích i nezapomenutelných okamžicích se s vámi čas od času podělí. Tady je její první sloupek:

Vždycky mi imponovala postava Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Nezávislá žena píšící vtipné sloupky o vztazích. Když jsem se potkala s Karolinou a nad kávou vznikl nápad, že bych mohla psát sloupky, opět mě na mysl vytanula Carrie.A tak tu sedím, z okna na mě nekouká New York, ale skoro jarní pražská Zbraslav. Můj pan Božský je momentálně v práci a druhý tu spokojeně chrní. Spokojeně, jak jen labradoří chlap může chrnět a existovat. A já přemýšlím, o čem vám chci psát? Vlastně taky o vztazích, o jejich vyvrcholeních, o nových začátcích a životních rozhodnutích posunout se někam dál, protože o tom jsou zásnuby a rozhodnutí založit rodinu. Jsem totiž fotografka zásnub a svateb a před šesti lety jsem všechny tyto okamžiky začala fotografovat v různých koutech světa. Pojďte tedy se mnou nakouknout pod pokličku Destination Wedding Photography a taky se trochu inspirovat.

Co třeba takové plánování zásnub? Když fotografuji v Praze tajné zásnuby, tajné jsou proto, že o tom opravdu slečna do poslední chvíle neví, je to jednodušší. S budoucím snoubencem vybereme místo s impozantním pozadím odhalující krásy velkoměsta a domluvíme si čas a místo. Já dorazím o něco dříve a hraju náhodného turistu, co si fotí pražská panoramata. Za ty roky zvládám svou hereckou etudu dokonale. Easy peasy v místě, kde to znám jako vlastní boty. No jo, ale co když se mám stát součástí zásnub v místě, kde to vůbec neznám, a ještě k tomu fotit dlouholetého kamaráda s partnerkou, která o zásnubách nesmí mít ponětí?

Akci zásnuby jsme spustili na podzim loňského roku a plán to byl vskutku velkolepý. Hlavním hrdinou celého příběhu byl Jakub, můj kolega z DIB production, který se svým parťákem točí úžasná svatební videa. Takže svatební profík. Všechno se mělo odehrát v naprostém utajení a pro Jakubovu přítelkyní to mělo být absolutní překvapení.

Jakubova Káťa miluje hory, takže zadání bylo jasné. Začali jsme plánovat s několikaměsíčním předstihem, kdy se lokalita několikrát změnila od Slovenska po Itálii. Najít volných pár dní v nabité svatební sezoně také nebylo vůbec jednoduché. Volba nakonec padla na Dolomity a akce se měla spustit v říjnu. S Jakubem jsme byli ve stálém spojení a jako správní tajní agenti jsme všechno řešili v absolutním utajením, aby Káťa neměla nejmenší podezření.

FOTO: Eliška Fischerová – Khiria

Vymýšleli jsme, jak naše náhodné setkání navléct. To, že jsem pořád někde v trapu a fotím svatby po světě, nikomu divné není, takže to byl výchozí bod. Lámali jsme si hlavu s různými verzemi příběhu. Nakonec ale Jakub řekl Kátě, že neustále brblá, že nemají společné fotky, takže je vyfotím, když budu poblíž fotit čistě náhodou jednu veselku.

FOTO: Eliška Fischerová – Khiria

Pokud se někdo chystáte z Prahy do Dolomit jinak než autem a nechce se vám absolvovat let a následný několikahodinový přejezd autobusem, velice vřele doporučuji využít FlixBus, který vás tam za necelých devět hodin (když to dobře jde) odveze za neuvěřitelných 750 korun až do Bolzana. To samo o sobě stojí za návštěvu. Nečekejte ale moc Itálie. Všude se mluví německy a italskou pizzu nahrazuje tyrolský knödl. Víno mají ale všude skvostné. Ještě aby ne, když jste v oblasti, kde svítí slunce skoro každý den v roce.

Pro mě ta cesta po náročné svatební sezoně byla jako balzám na duši a vyloženě jsem si ji užívala. Dlouho se mi nepovedlo sedět na jednom místě, poslouchat hudbu a totálně vypnout. A navíc ta krása po cestě mě pohltila a Dolomity mi vzaly dech.

FOTO: Eliška Fischerová – Khiria

Když jsme společně dorazili k jezeru Braies, začali jsme se s Jakubem očima domlouvat, kde to spácháme. Najít totiž kousek místa u tohohle top instagramového místa bylo za modrého bludišťáka, ale zvládli jsme to.

FOTO: Eliška Fischerová – Khiria

Káťa nakonec řekla: Ano! A byla to nádhera! Tyhle okamžiky miluji. Zásnuby jsou totiž exploze emocí a je to den, který je celý jenom o těch dvou. Na rozdíl od svatby!Druhý den jsme se cestou do Bolzana, odkud jsem následující den odjížděla zase do Prahy, vydali do vesničky Santa Maddalena v údolí Val di Funes, kde se nám u kostelíku otevřel pohled na nejznámější Tre Cime. Jako mini ochutnávka Dolomit to bylo parádní. Ale rozhodně se tam ještě musím vrátit.A jak si představujete svoje zásnuby vy? U nás doma, nebo na dovolené?

Eliška Fischerová – Khiria