SVATBA U MARINGOTKY? MÁ TO PŮVAB!
FOTO: Michaela Smetanová

SVATBA U MARINGOTKY? MÁ TO PŮVAB!

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 11/05/2019

Květen je lásky čas, a tak není divu, že se Kristýna, Michaela a Lucie ze svatební agentury Láskonky spolu s děvčaty ze Svítících písmen a s Jitkou z férové půjčovny svatebních šatů pustily do jarního editorialu. Tím chtěly budoucí nevěsty inspirovat a také ukázat, že i oprýskaná maringotka, která kdysi sloužila jako zázemí pro rybáře, může na svatbě vyprávět příběh a stát se tou pravou svatební kulisou.

„Už na podzim, kdy jsme se s Jitkou Červenkovou z Férovek sešly na place při focení, vznikl nápad, že bychom mohly udělat jarní editorial,“ říká Kristýna Petráková z plzeňské svatební agentury Láskonky. „Původně jsme chtěly najít skleník, ale to se nakonec ukázalo jako nereálné, až fotografka Míša objevila úžasné místo,“ vysvětluje cukrářka a floristka v jedné osobě.

FOTO: Michaela Smetanová

Atmosféru při focení si všichni pochvalovali. Zleva nahoře: Tereza Bravermanová ze Svítících písmen a Jitka Červenková z Férovek. Zleva dole: Jiří Mašek z Geestudios, vizážistka Lucie Kramperová, cukrářka a floristka Kristýna Petráková, fotografka Michaela Smetanová – všechny z netradiční svatební agentury Láskonky, dále modelové Nikola a Petr Jenišovi.

„Ono to bylo úplně náhodou,“ doplňuje Kristýnu fotografka Michaela Smetanová. „Na procházce u rybníka kousek od domu, kde bydlím, jsem objevila tuhle starou maringotku a v tu chvíli jsem věděla, že je to přesně to, co hledáme."

FOTO: Michaela Smetanová

Editorial natočil Jiří Mašek a na konci článku najdete jeho video.

Děvčata z Láskonek společně s Jitkou z Férovek tedy začaly přemýšlet o tom, jak by mohla vypadat veselka v přírodě u maringotky, a ke spolupráci na konceptu ještě přizvaly Jiřího Maška z Geestudios a další zkušené svatební profesionálky – Terezu Bravermanovou a Britu Bendovou. Ty půjčují i prodávají originální svítící písmena a další dekorace, které dokáží zpestřit a rozzářit nejen svatbu, ale každou slavnostní událost. „Ony přesně vědí, kam písmena umístit, aby neztratila své kouzlo a aby vynikla, navíc dokáží perfektně poradit, stejně jako Jitka z férové půjčovny svatebních šatů. Ta zase umí vybrat svatebky tak, že nevěstám perfektně sedí. Byli jsme skvělý tým a doufáme, že se fotky i video budou líbit,“ uzavírá Kristýna.

http://www.vaselaskonky.cz/o-nas/

https://www.facebook.com/laaskonky/

https://www.instagram.com/laaskonky/?…

FOTO: Michaela Smetanová

Proč nedat šanci staré oprýskané maringotce, aby ve světle reflektorů zase zazářila? Přesně tohle si řekly tvůrkyně jarního editorialu. Místo u rybníka, které vybraly, má totiž bezpochyby své velké kouzlo a pro pohodovou a romantickou veselku je jako stvořené.

FOTO: Michaela Smetanová

„V rámci focení jsme se snažily vytvořit i takovou romantickou svatební chillout zónu, kde se dá v klidu posedět a něco dobrého ochutnat. Stačilo pár palet a deky. Tuhle naši novinku novomanželé i svatebčané v rámci náročného programu určitě ocení i do budoucna,“ doufá Kristýna z agentury Láskonky.

Autorky editorialu si jako základní barvu zvolily šedou a jako materiál pro některé doplňky použily beton. „Samy jsme si odlévaly svícny a různé podstavce a podložky. Trošku jsme si s tím vyhrály,“ vypráví o přípravách Kristýna. Šedou pak s kolegyněmi doplnily o starorůžovou a modrou. „Měly jsme štěstí, že venku zrovna všechno krásně kvetlo, dodalo to fotkám nádhernou atmosféru. Jaro je prostě dokonalé.“

FOTO: Michaela Smetanová

Dortové nanuky, tartaletky, dvouposchoďový dort a další dobroty byly ozdobou sladkého baru a vypadaly dokonale. „Vždycky se snažím, aby dorty a dezerty byly lahodné a uvnitř vláčné, takže používám lehké krémy a hodně ovoce,“ vysvětluje Kristýna, která pro nevěstu vázala také kytici.

FOTO: Michaela Smetanová

Doslova by se dalo říci, že světlo do projektu vnesly Brita a Tereza. Svítící písmena totiž rozsvítila sladký bar i odpočinkovou zónu. Na jejich stránkách v nabídce však najdete i svítící řetězy nebo různé velmi dekorativní cedule a symboly.

FOTO: Michaela Smetanová

Aby měla fotografka Michaela ideální podmínky, focení se protáhlo do odpoledních hodin. Ostatně fotit portréty ve slunečném dni odpoledne by Míša poradila i ostatním novomanželům právě kvůli světlu. „Doporučuji pozdní odpoledne a podvečer.“

FOTO: Michaela Smetanová

Svatební šaty vybírala Jitka z Férovek, která se snaží podporovat myšlenku pomalé – fér módy. „Nádherný průhledný top byl z krajky a spodní sukně z velmi pohodlného pružného materiálu. Na jedné straně to bylo pro nevěstu velice pohodlné, na druhé krásné a sexy,“ dodává spoluautorka svatebního konceptu Kristýna Petráková.

Foto, oznámení: Michaela Smetanová (Michaela Smetanová Photography), sweet bar, květiny, dekorace: Kristýna Petráková (Svět podle Kristin), vizáž: Lucie Kramperová (Lucie Kramperová make up artist), dekorace, koncept, půjčovna: Láskonky, svatební šaty: Jitka Červenková (Férovky), písmena: Tereza Bravermanová a Brita Bendová (Svítící písmena), video: Jiří Mašek (Geestudios), modelové: Nikola a Petr Jenišovi