SHÁNÍTE ŠATY PRO DRUŽIČKY? MÁME PRO VÁS TIP!

SHÁNÍTE ŠATY PRO DRUŽIČKY? MÁME PRO VÁS TIP!

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 06/01/2019

Se skvělým nápadem přišla před dvěma lety sympatická Denisa Borutová, která se rozhodla, že bude oblékat družičky a otevřela si e-shop. Díru do světa udělala s jednoduchými a velmi slušivými šaty, které se dají barevně i střihově kombinovat podle typu postavy.

Jak sladit oblečení pro družičky se stylem svatby? S tím si láme hlavu nejedna nevěsta. Vždyť právě na bedrech družiček spočívají některé důležité úkoly v rámci svatebního kolotoče. „Je štěstí mít družičky, jsou takovou pravou rukou nevěsty. Plánují s ní a sdílí svatební den včetně všech radostí, ale i starostí. S ní se smějí i pláčou štěstím. Jsou takovými manažerkami, které dokáží vyřešit každý problém a třeba i nevěstě přepudrují nos, když je potřeba. I ony si zaslouží krásné šaty,“ říká Denisa Borutová, která před dvěma lety vytrhla všem nevěstám a jejich parťačkám trn z paty, když otevřela e-shop zaměřený na oblečení družiček.


„Nejlepší zkušenost máme s tím, když jsme s nevěstou a s družičkami v kontaktu od začátku plánování. Bavíme se o tom, jaký bude koncept svatby a snažíme se jim, co nejlépe poradit. Ozývají se nám ale i nevěsty, které už mají jasnou představu z internetu a vědí, co přesně chtějí. Mají svou barevnou paletu a přejí si, aby šaty zapadly do celkového konceptu svatby, aby to prostě bylo vyladěné od začátku do konce. V tomhle případě se snažíme poradit s velikostmi a střihy,“ vysvětluje mladá podnikatelka.


Šťastné rozhodnutí
Šestadvacetiletá Denisa Borutová pochází z malé obce v Beskydech, ale už šest let žije v Praze. Po škole dělala personalistku, ale nebyl to zrovna dream job. Chtěla podnikat a rozjet vlastní byznys a náhodou objevila mezeru na trhu. „Když jsem se vdávala, měla jsem velký problém se sháněním šatů pro družičky, aby nebyly přeslazené, byly moderní a odpovídaly trendům. Stejné potíže jsem pak řešila i jako družička na kamarádčině svatbě. Tenkrát jsem si vzpomněla, jak v Americe, kde jsem byla na studijním pobytu, bylo plno obchodů s oblečením pro družičky,“ vypráví sympatická Denisa, která se rozhodla, že něco podobného zkusí v Česku.


„Nejprve jsem chtěla dovážet už zavedené značky, ale zjistila jsem, že by se to nevyplatilo. Navíc šaty by byly pro český trh drahé, takže jsem šla vlastní cestou,“ líčí Denisa. Ta se nakonec rozhodla, že šaty bude společně se svým týmem navrhovat a šít. Vytvořili čtyři základní typy střihů ve čtyřech barvách, aby se šaty doplňovaly a k sobě vzájemně ladily a spustili web Družičkování. „Chtěli jsme, aby to bylo co nejjednodušší, abychom nevěsty nezahltily stovkami odstínů a střihů, aby potom neměly paralýzu z toho, že nevědí, které šaty si vybrat.“


Největšími hity z nabídky jsou šaty v malinové, ale oblíbené jsou také lila nebo šedé. „Postupem času se však začaly ozývat nevěsty, že by chtěly šaty i v jiných barvách. Nabídli jsme jim proto celý vzorník, který od dodavatele máme s tím, že výroba trvá delší dobu, protože látku musíme objednat,“ vysvětluje zakladatelka Družičkování.


Novinka se setkala s pozitivním ohlasem, i proto se letos na e-shopu chystají rozšířit základní nabídku o tmavší odstíny. „Zároveň bychom chtěli do základní nabídky zahrnout šaty v bílé barvě, protože jsme už několika nevěstám šili takzvané druhé šaty, do kterých se převlékly na večerní párty.“ Možná vás bude zajímat kolik takové šaty stojí? Cena v základních konfekčních velikostech se pohybuje okolo tří tisíc korun a jsou ze šifonu a žoržetu.


Nápad Denisy sklízí úspěch, vsadila na jednoduchost a přišla s něčím, co tady chybělo. Do budoucna má velké plány. Chce, aby nakupování bylo pro družičky a nevěsty, co nejpohodlnější a nejpříjemnější a doufá, že jednou otevře třeba i showroom. „Snažíme se myslet na každou ženu, když přemýšlíme o barvách a střizích a chceme, aby si u nás také každá žena vybrala a v našich šatech se cítila dobře.“