ROCKOVÁ SVATBA: TROUFNETE SI?
FOTO: Halina Sikora

ROCKOVÁ SVATBA: TROUFNETE SI?

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 03/02/2019

Tovární hala, růžové vlasy, černé svatební šaty a polibek při drsném kytarovém sólu. I v ostrém rockovém tempu se může odvíjet váš svatební den. Tahle divoká karta však není pro každého. Musíte mít odvahu a hodit předsudky za hlavu, pak se z veselky může vyklubat parádní jízda, kterou si užijete do posledního taktu.

Sychravé počasí a bývala textilka se staly kulisami svatebního editorialu s názvem Rock and Chic. Ten se rozhodla zrealizovat dekoratérka Lucie Hauzner z brněnské svatební agentury Zaslíbeni lásce spolu s dalšími kolegyněmi a původně to měl být zimní editorial.„Ten nápad se nějak v průběhu našich debat, kdy jsme se s děvčaty bavily, jak by svatební story mohla vypadat, začal ubírat tímhle rockovým směrem. Vytvořila jsem základní koncept a všichni ostatní do toho začali vnášet další a další nápady, což nás posunulo zase o kousek dále. Například fotografka Halina Sikora navrhla, že by se svatební příběh mohl odehrávat v bývalé továrně. Návrhářka Veronika Procházková, která tvoří pod značkou Verchia, zase přišla s myšlenkou, že by nevěsta mohla mít černé svatebky. A nakonec z toho vznikla tahle zajímavá série,“ ukazuje Lucie na fotky, když vypráví o tom, jak se editorial rodil.„Všechny jsme si přály, aby nasněžilo. Chtěly jsme, aby měly fotky zimní atmosféru. Sníh, bohužel, roztál den před focením, takže jsme improvizovaly, ale to nám nevadilo, děláme desítky svateb ročně, takže jsme zvyklé na to, že musíme být kreativní a musíme si umět poradit,“ říká Lucie.Tahle rocková svatební story má podle jejich slov ukázat nevěstám, že nemusí jít k oltáři jen v bílých šatech a že mohou na svatbu přijet klidně na motorce. „Od začátku jsme věděly, že po tomhle typu svatby nebude extra poptávka, ale chtěly jsme předvést, že svatba může být i jiná, třeba rocková,“ vysvětluje Lucie.„Kdybych nebyla vdaná a přemýšlela bych o veselce, určitě bych se po zkušenostech, co mám, také více odvázala. Asi bych tolik nehleděla na to, co řekne okolí. Já nevěstám vždycky říkám, ať si to udělají po svém. Šlo nám prostě o to, nabídnout jinou variantu a ukázat jiný směr,“ shrnuje Lucie záměr editorialu.V tom se shodují i s fotografkou Halinou Sikorou. „Jsem ráda, že přibývají snoubenci, kteří jsou odvážní a rozhodnou se jít vlastní cestou a svatbu pojmou netradičně. Myslím, že se nevěsty nemusí bát ani černých šatů. Ty jsou elegantní vždycky. I na svatbě vypadají výborně. Občas je fajn vystoupit ze zaběhlých představ o tom, jak by svatba měla vypadat a vydat se vlastní cestou. My jsme chtěly inspirovat a myslím, že se nám to povedlo,“ uzavírá Halina.Ostatně pro ženy, kterým by černé šaty připadaly příliš odvážné, přichystaly autorky i sérii fotek s bílými v kombinaci s koženkovou bundičkou.

Foto: Halina Sikora Photography, koncept a výzdoba: Lucie Hauzner (Zaslíbeni lásce), květiny: Simply Flowers, modelové: Lidie a Adrian Vagundovi, grafika: Denisa Mrňová (Milujeme), šaty: Veronika Procházková (Verchia Atelier), vizáž: Livie Marencinova, dort a sladký bar: Meg dobroty, grafika pro dřevěné dekorace: Oleksandra Vejmělková (Creative Touch Svatby), dřevěné dekorace: Anna Jandová (Woodness), ozdoby do vlasů: Tiarra, místo: Mosilana Hub