BLÍŽÍ SE VAŠE SVATBA A LADÍTE POSLEDNÍ DETAILY? MÁME PRO VÁS 9 TIPŮ DO PŘEDSVATEBNÍHO FINIŠE
FOTO: Sabina Povolná

BLÍŽÍ SE VAŠE SVATBA A LADÍTE POSLEDNÍ DETAILY? MÁME PRO VÁS 9 TIPŮ DO PŘEDSVATEBNÍHO FI­NIŠE

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 22/05/2019

Začátkem května se v Osové Bítýšce na Vysočině v Galerii Sýpka uskutečnila akce s názvem Láska bohémská. Sjeli se sem svatební srdcaři z celé republiky a my jsme byli u toho. Vybrali jsme pro vás několik svatebních dodavatelů, kteří vám pomohou zpestřit a zpříjemnit svatební den.

STANOVÝ HOTEL
Romantický obřad v lese, hostina na louce a kouzelná letní noc ve stanu je jistě úžasná představa, jak strávit veselku. Vyžaduje ovšem delší plánování.

FOTO: Sabina Povolná

Pokud už jí však naplánovanou máte a hledáte jen, čím ještě překvapíte hosty, stanový hotel je určitě trefa do černého. Bavlněný kruhový stan totiž může posloužit jako stylová oddychová zóna, kterou si můžete vkusně zařídit a vyzdobit. V proměnlivém počasí jí určitě využijete a oceníte.

NANUKY NA DŘÍVKU
Originálními a ručně vyráběnými nanuky ve tvaru srdce z ovoce, bylinek, čisté vody a přírodního nerafinovaného cukru určitě v průběhu svatebního kápnete do noty dětem i dospělým.

FOTO: Sabina Povolná

Je libo jahoda s levandulí, pomeranč s mangem nebo hruška s rozmarýnem. A náš tip? Lesní ovoce! To se přece neomrzí!


ČOKOLÁDOVÉ LANÝŽE
A když už jsme u těch sladkostí, ani dobrotami z čokolády nešlápnete vedle. Kdo by odolal čokoládovým lanýžům, dortíkům, pěně nebo lízátkům. A co teprve svatebním košíčkům nebo lžičkám? Zvláště, když jsou vyrobené z poctivé belgické čokolády.

FOTO: Víťa Malina

Cukrářka Tereza jim ve své čokoládové dílně v Brně věnuje náležitou péči a věřte, že je to opravdová alchymie a na chuti je to znát. „Moje prababička měla malou cukrárnu, kam jsem jako dítě chodila mlsat vážený nugát. Ta chuť a poctivost se nedá zapomenout,“ říká Tereza, kterou i tahle krásná vzpomínka přivedla ke sladkému řemeslu.

DortUM
Pokud jste se ještě nerozhodli, jaký dort byste na svatbě vlastně chtěli a kolik pater by měl mít a jestli si na poslední chvíli necháváte zařizování sladkého baru, tenhle tip je přesně pro vás. Sladkosti z dortUm nejenže skvěle chutnají, ale ohromí vás i na pohled.

FOTO: Víťa Malina

Cukrářka Šárka Finsterlová z malé obce u Brna doslova hýří nápady. Na tyhle dezerty z vašeho sweet baru svatebčané určitě dlouhou dobu nezapomenou. Šárka má navíc ještě od června do září pár volných termínů ve svém diáři. https://www.facebook.com/…44228621861/

Vykrajovátka na přání
Jestli ovšem chcete zapojit trochu fantazie a svatebčany překvapit ve výslužkách vlastnoručně upečenými sušenkami, nebo jimi ozdobit slavnostně prostřené tabule, inspirujte se u Vykrajovátek na přání. V jejich nabídce totiž najdete obrázky, nápisy, které můžete do sušenek obtisknout.

FOTO: Víťa Malina

Nebo si nechejte vyrobit vlastní vzkaz pro své nejbližší. Vykrajovátka jsou navíc ekologická, vyrobená z kukuřičného nebo bramborového škrobu, takže neškodí životnímu prostředí. Do trouby ovšem nepatří! http://www.vykrajovatkanaprani.cz/

Proseccovan
Svatebním hostům můžete dopřát luxusní zážitek, když na veselku pozvete sympatický manželský pár Alenu a Zdendu s retro mobilním barem Piaggo na třech kolečkách. Elegantní pop-up bar je plný delikatesního prosseca z oblasti Valdobbiadene, které je kolébkou tohoto jedinečného perlivého moku.

FOTO: Sabina Povolná

Budete moci ochutnat, jak stáčené Frizzante, které si sami můžete načepovat, tak degustovat výběrové láhvové prosecco nebo vyzkoušet párování vína s čokoládou. Proseccovan je mobilní a jezdí po celé republice.

Milujeme
Zdá se vám, že svatební výzdobě pořád něco chybí? Pozvěte si krasopisku Denisu Mrňovou. Kartičky, cedulky, jmenovky, nápisy jsou její parketa a veselku vám na místě krásně vyzdobí.

FOTO: Sabina Povolná

Pokud svatbu teprve plánujete, mrkněte na její Facebook, vyrábí totiž originální svatební oznámení, pozvánky i celé sety a navrhne je přesně podle vašich přání a představ. https://www.facebook.com/…me.milujeme/

Marek Soldán
Hudbu na svatbu řeší mnoho párů na poslední chvíli. Mohl by se vám proto hodit tip na kluka s kytarou, co hraje nejen na velkých festivalových pódiích, ale také na oslavách a svatbách. Písničky v podání Marka Soldána vás zaručeně vezmou za srdce a vnesou na veselku neskutečnou pohodu. www.mareksoldan.cz



By.Ann Jewelry
Nadčasové a půvabné šperky nejen k doladění svatebních šatů, ale vhodné také jako dárek pro družičky nebo maminky, najdete v nabídce designérky Anny Kubicové. Její showroom je v centru Brna. http://www.byann.cz/

FOTO: Sabina Povolná

Fotky v článku od Sabiny Povolné vznikaly na Lásce bohémské v rámci beduínského editorialu, který realizovala Lucie Hauzner spolu s dalšími kolegy ze svatební branže. Koncept, dekorace: Zaslíbeni lásce, květiny: Simply Flowers , šaty: Veronika Kostkova wedding atelier, vizáž: Veronika Mykolenko Make – up Artist, ozdoby do vlasů, doplňky: Tiarra, šperky: by.Ann Jewelry, boty: Eva Klabalova, snubní prsteny: Helioring, spodní prádlo: Créeme, oblek ženich: SALONč4, klobouky: Alice Trojanová – modistická dílna, tiskoviny: Milujeme, nábytek: Ratanový nábytek Rattan.cz, světelné nápisy: Svítící písmena, dort a sladkosti: dortUM, mobilní bar: Caravan Vivi, prosecco: Proseccovan.cz, beduínský stan: Veselí pod stanem, dále: Stanový hotel CZ, Katering, Na Dřívku, v roli nevěsty a ženicha: Sabina Juříková a Vašek Dvořák


A JAKÁ BYLA ATMOSFÉRA NA AKCI, KDE JSTE MOHLI POD JEDNOU STŘECHOU POTKAT MNOHO ZAJÍMAVÝCH SVATEBNÍCH TVŮRCŮ A PROHLÉDNOUT SI, CO DĚLAJÍ? FOTOGRAF VÍŤA MALINA PRO VÁS KVĚTNOVÉ SVATEBNÍ SETKÁNÍ ZDOKUMENTOVAL.

FOTO: Víťa Malina

Hlavní organizátorka Lucie Hauzner ze svatební agentury Zaslíbeni Lásce si pochvaluje akci, která byla na rozdíl od veletrhů a jiných eventů komornější. „Obecně si myslím, že bude sílit trend takových menších, o to více příjemnějších akcí. Bylo to hlavně pro snoubence, kteří se snaží svatbu více promýšlet a chtějí ji mít v nějakém stylu," říká a doplňuje. „Snažili jsme se ukázat, jak může vypadat svatební den v bohémském stylu. Přivedli jsme do Bítýšky dodavatelé, kteří by mohli budoucí nevěsty v tomto duchu oslovit a inspirovat. Snoubenci si s nimi mohli popovídat a probrat, co je zajímalo. Na veletrzích na tohle není čas," vypráví z vlastní zkušenosti. „Navíc jsme vytvořili dva svatební koncepty, které jsme nafotili. Návštěvníci mohli v průběhu našeho setkání vidět, jak se taková veselka nanečisto fotí. Na světě jsou tedy dva editorialy, ze kterých máme velkou radost."

FOTO: Víťa Malina

O šaty slovenské designérky Veroniky Kostkové z její poslední kolekce s názvem Bohemian rhapsody byl v krásném prostoru Galerii Sýpka velký zájem.

FOTO: Víťa Malina

A co nejvíc na akci zaujalo fotografa Víťu Malinu? „Pět metrů čtverečních cocktail catering (pozn. red. 5m2). Může to být zajímavé zpestření svatby,“ říká svatební fotograf.

FOTO: Víťa Malina

Další z vystavujících, který fotografa zaujal, byl SALONČ4. „Líbí se mi, jaké dělají dámské i pánské oblečení. Používají kvalitní materiály a mají zajímavý přístup," říká.

FOTO: Víťa Malina

Na akcích se s nimi potkáváme dost často a ani tentokrát nechyběla Svítící písmena Brity a Terezy. Z atraktivních malých písmenek si můžete poskládat i několik slov a nemusíte mít strach, že vám někde budou trčet kabely, písmena jsou totiž na tužkové baterky. Také Caravan VIVI, což je mobilní bar, může příjemně doplnit váš svatební den.