JAK NA PODZIMNÍ VĚNEČEK DO VLASŮ? KROK ZA KROKEM S LENKOU
FOTO: Radek Šviderský

JAK NA PODZIMNÍ VĚNEČEK DO VLASŮ? KROK ZA KROKEM S LENKOU

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 01/10/2018

Podzim je ideální doba pro výrobu pestrobarevných věnečků. Na zahradách, v parcích i v lese najdete barevné květy, plody a listy, které půvabnou ozdobu do vlasů dokonale vybarví. Lence Šviderské prošly rukama stovky svatebních věnečku, takže jejich postup zvládá dokonale. Ty podzimní doporučuje hlavně proto, že dlouho vydrží. Skvěle vypadají, i když si je usušíte.

Budete potřebovat:

  • čerstvé podzimní květiny a listy, stačí krátké stonky

(Lenka použila: šípky, jeřabiny, řebříček obecný, vratič obecný, plody svídy a ptačího zobu, žaludy, květy statice a větvičky túje)

  • hrubší floristický drát
  • tenký floristický drát, silon, nebo niť
  • ovinovací floristické pásky: širší (26 mm) na omotání drátu a tenká (12 mm)
  • floristické, nebo zahradnické nůžky
  • 2 provázky, nebo stužky (dlouhé asi 20 cm)

FOTO: Radek Šviderský


Krok za krokem:

1. Připravte si delší floristický drát. Ten v půlce ohněte, tím se vám zdvojí a zároveň na konci vznikne jedno očko. Délku odměřte podle obvodu hlavy, aby věneček nepadal a dobře seděl. Měřte nad ušima. Myslete i na to, jak budete mít upravené vlasy, když budete věneček nosit. Kvůli bohatému účesu by vás ozdoba mohla při nošení tlačit. Promyslete to, než začnete s výrobou.2. Od očka, které vzniklo ohnutím, drátky spleťte. Na konci pak udělejte ještě jedno očko.


3. Spletené drátky omotejte floristickou páskou. Vytvoříte tak základ pro věneček.


4. Z květů, plodů a lístků si vyrobte drobnou kytičku. Tu pak omotejte floristickou páskou a připevněte k základu pro věneček. Stejně postupujte s dalšími kytičkami tak, aby květy směřovaly k očku. Stačí krátké stonky! Když jsou dlouhé, věneček je ve finále zbytečně těžký.5. Konec začistěte posledním svazečkem kvítků, který pevně přivažte naopak tenkým floristickým drátem (silonem, nebo nití). 6. Celý věneček ještě zpevníte tím, že ho omotáte drátkem a konec zauzlete u prvního očka.7. Na závěr ještě očky protáhněte provázky, nebo stužky. Díky nim si věneček stáhnete a upravíte na hlavě. A je hotovo!Poznámka: Výsledný vzhled věnečku záleží na použitých květinách. Když jsou ve svazečcích dva tři stonky, bude tenčí, když jsou kytičky bohatší i věneček bude plnější.