SVATBA S DOTEKY STARÝCH ČASŮ
FOTO: Sofia Krčmář Sämann

SVATBA S DOTEKY STARÝCH ČASŮ

Inspirace
AUTOR: red.
DATUM: 07/10/2019

S nádechem sentimentu a nostalgie je půvabný a nekonvenční svatební editorial brněnské fotografky Sofie Krčmář Sämann, který zrealizovala v prostorách secesní Arnoldovy vily v Černých Polích v Brně. Ta stojí jen kousek od Löw-Beerovy vily a je na dohled ze slavné vily Tugendhat.

„O vile jsem se dozvěděla díky akci, která provázela po domech, jenž nejsou normálně veřejnosti přístupné,“ vypráví Sofia Krčmář Sämann o tom, jak se zrodil nápad nafotit editorial v historické budově z roku 1862, kterou postavil německý stavitel a architekt Josef Arnold. Oslovila proto spolek pro obnovu a nové využití kulturní památky a díky jejich vstřícnosti se povedlo nafotit svatební fotografie právě v secesních prostorách.

„Mám ráda zasněné, melancholické až pohádkové fotky a podobně jsem se snažila pracovat i v tomto případě,“ říká autorka Sofia Krčmář Sämann. A právě vila dokonale zapadla do jejího konceptu. Ostatně posuďte sami.

Fotila: Sofia Krčmář Sämann, šaty: Kabelková & Oplocká, modelka: Olga Vyroubalová, partner na fotkách: Tomáš Šelesták, make-up: Lucka Heiserová, kytice: Sněžana Sämannová, místo: Arnoldova Vila

FOTO: Sofia Krčmář SämannFOTO: Sofia Krčmář Sämann Od října letošního roku místo spravuje Muzeum města Brna a v nejbližších letech ho čeká rekonstrukce, focení nebo svatební obřady pro příští rok však budou zatím možné po dohodě s Kulturním centrem Josefa Arnolda.