OD KONFEKCE K RECYKLACI
FOTO: SOFIA KRČMÁŘ SÄMANN

OD KONFEKCE K RECYKLACI

Inspirace
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 20/03/2019

Pojďte se s námi podívat na krásnou a minimalistickou kolekci návrhářky Hany Prchalové ze studia To.get.her, kterou nazvala NATURE FIRST. Její hlavní myšlenkou je ekologie a udržitelný přístup k životu.

„Výběr v některých salónech mi nepřijde vkusný. On nějak nevychází z toho, že každá nevěsta je jiná osobnost,“ říká Hana Prchalová, která se snaží své klientky co nejlépe poznat, aby byla schopná vytvořit šaty přesně na míru a co nejlépe vyhovět jejich představám.

Svatební šaty na modelce Karolíně Matejkové jsou z díly Hany Prchalové ze studia To.get.her. O vizáž se postarala Kateřina Dufková.

„Snažím se o co nejmenší dopad na životní prostředí. Pro svatební šaty tedy vybírám přírodní, certifikované látky, v ideálním případě od českých dodavatelů nebo vyrobené v Česku,“ popisuje návrhářka, která také pracuje s recyklovanými a odpadovými materiály.

Kolekci nafotila Sofia Krčmář Sämann v industriálních prostorech Mosilana Hub.

„Návrhy koncipuju tak, aby je nevěsty mohly využít ještě mnohokrát po svatbě. Používám jednoduché, ale efektní střihy. Variabilita, či solitéry už naštěstí vládnou i svatebním trendům,“ říká Hana. Ta vystudovala design ve Zlíně a po škole navrhovala pro dva oděvní řetězce.Taková práce jí však nenaplňovala, protože nešla ruku v ruce s jejím pohledem na život. Začala proto budovat vlastní studio, ve kterém se věnuje i svatebním šatům a zaměřuje se na ekologii. „Velmi ráda dávám nový život dávno zapomenutému, nebo využívám odstřižky materiálů, které by jinak skončily na smetišti,“ vysvětluje.Nedávno společně s fotografkou Sofii Krčmář Sämann, která se věnuje svatebním i fashion fotkám, zrealizovaly focení první kolekce. „Jednotlivé kousky jsou vytvořené z odpadových zbytků látek a z vlny. A už jsou k prodeji v mém studiu. A stále ještě přijímám objednávky i na tuto sezónu,“ uzavírá návrhářka.