ROMANTICKÁ SVATBA V OPUŠTĚNÉM DOLE

ROMANTICKÁ SVATBA V OPUŠTĚNÉM DOLE

Editorial
AUTOR: Karolína Lišková
DATUM: 18/10/2018

Jak oživit místo, kde se téměř před třiceti lety zastavil čas? Uspořádat tam výstavu, nebo koncert? Anebo prostor vyplnit láskou. První svatební fotoeditorial jsme vytvořili v Dole Michal v Ostravě a do hlavních rolí obsadili skutečné partnery. Claire a Vašek tvoří sehraný a krásný pár nejen na place, ale i v běžném životě. Znají se sice dlouho, ale pořád jsou zamilovaní až po uši. Jestli se jednou vezmou, zatím neřeší. V roli nevěsty a ženicha jim to však moc slušelo.

V syrovém industriálním prostředí bývalého dolu jsme tedy postavili svatební kulisy. Ostatně svatby se tady běžně konají. My jsme se však rozhodli vnést sem trochu punkového ducha, který se hodí k místu. Několik týdnů jsme spolu s Lenkou Šviderskou (Láskočas) plánovali a vymýšleli, jak bude veselka vypadat, procházeli si místa a ladili jsme detaily.

Výzdobu a květiny si vzala na starost Lenka, která vykouzlila nádherný pugét a korsáže v barvách podzimu. Ty celý ponurý prostor rozsvítily. A na oltáři i svatebním stole zazářil dávno zapomenutý a dnes opomíjený asparágus, který se používá spíše jako doplňková zeleň do vázaných kytek, přitom kdysi zdobil každou domácnost. A naše floristka si skvěle pohrála i s dalšími dekoracemi, které ladila v měděném odstínu.

Také měděnou barvou ručně vepsala písmena do svatebního oznámení talentovaná ilustrátorka Bára z Nikolajky. Menu odlišila černou. Žádné malůvky ani jiné parádičky. Vše v jednoduchém a čistém stylu, který jde do kontrastu s drsným prostředím dolu.

Místo věnečku si nevěsta nasadila na hlavu klobouk z Tonaku, který ji dokonale padl a oblékla halenku a sukni z hedvábí. Jednoduchý přitom tak ženský a elegantní outfit je z dílny módní návrhářky Lucie Tatýrkové, která tvoří pod značkou Ta.Lucie.

Něžné snubní prstýnky s motivem provázku, které spojují muže a ženu, nám na focení zapůjčila přední česká šperkařka Hana Polívková.

Netradiční betonový dort a další dobroty na sladký bar vykouzlila šikovná cukrářka Kateřina Nerušilová alias Pečwork, jejíž dezerty můžete ochutnat například v ostravském Bistru boule za ušima. A báječné burgry nám až na plac přivezl milý kluk a skvělý parťák Honza Jadrníček (HogoFogo Foodtruck) v krásném pětadvacetiletém Mercedesu. A tohle všechno s foťákem v ruce zaznamenal zkušený ostravský svatební fotograf Radek Šviderský.

Díky našemu fotoeditorialu jsme poznali mnoho úžasných a talentovaných lidí a tajně doufáme, že se skvělá a láskyplná atmosféra, která vládla na place otiskla i do fotek. Přejeme příjemnou podívanou.

Produkce: Karolína a Magdaléna Liškovy (Odteď napořád), foto: Radek Šviderský, koncept: Lenka Šviderská a Karolína Lišková, výzdoba a květiny: Lenka Šviderská (Láskočas), modelové: Claire Plum a Vašek Oboda, svatební oznámení a grafika: Bára z Nikolajky, šaty: Lucie Tatýrková (Ta.Lucie), klobouk: Tonak, prstýnky: Hana Polívková, make-up a vlasy: Claire Plum, dort: Pečwork, občerstvení: HogoFogo Bistro, styling ženicha: Milina Havrlantová, městské kolo: Tokyobike – urbane.cz, stůl: Nábytek z vraků, retro židle, pohovka, pultík: Vestibul Interier, umělecké betonové objekty: Prasklo, svítící výzdoba: Svítící písmena, místo: Důl Michal, Ostrava

FOTO: Radek ŠviderskýFOTO: Radek Šviderský