TOP VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ

TOP VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ OD NÁVRHÁŘSKÝCH HVĚZD

Backstage
AUTOR: Magdaléna Lišková
DATUM: 01/10/2018

V Praze je mnoho půjčoven svatebních šatů. Za pozornost ale stojí butik v centu města. Tenhle sympatický podnik se před necelým rokem rozhodla otevřít Eliška Jamagne a nabízí tady modely od předních českých návrhářů.

„Na začátku jsem měla zhruba nějakou představu o tom, jak by měl salón vypadat. Uvažovala jsem ale nad tím, jestli šaty přímo prodávat, nebo je jen půjčovat. Nakonec jsem se rozhodla pro půjčování, protože pořizovací ceny svatebních šatů jsou poměrně vysoké, a ne každá nevěsta si chce šaty po svatbě nechat. Když jsem se vdávala, taky jsem nechtěla, aby mi potom visely ve skříni,“ vysvětluje Eliška Jamagne, majitelka OUI boutique, důvod, proč se rozhodla otevřít půjčovnu.


V tom, že převážnou část nabídky budou tvořit šaty českých a slovenských návrhářů měla jasno hned. Složitější to bylo v případě zahraničních značek. Rozhodovala se mezi šaty z Itálie, Španělska, ale ve finále sáhla po šatech od francouzských designérů. A byla to sázka na jistotu. „Šaty z francouzských dílen jsou jednoduché, minimalistické a elegantní, což na nich oceňuji nejvíce. Navíc se mi zdá, že tenhle styl tady v půjčovnách chybí,“ říká majitelka butiku a pokračuje. „Díky tomu, že manžel je Francouz a pracuje v Paříži také v oblasti módy, mohla jsem využít i jeho cenných kontaktů při oslovení francouzských značek.“


Mezi prvními modely, které Eliška z Paříže přivezla, byly luxusní romantické šaty od ve světě vyhlášené návrhářky Margaux Tardits. V butiku, ale z větší části najdete šaty od známých českých a slovenských návrhářů – Michaela Kováčika, Heleny Mertlové i značky WWO. Eliška však také toužila po šatech od skvělé české návrhářky Zuzany Kubíčkové a sen se jí nakonec splnil. I její modely visí na ramínkách uvnitř butiku.Část nabídky tvoří i šperky. Do budoucna by majitelka butiku také chtěla rozšířit sortiment o boty, pro které už má vyhrazené místo. „Najít pěkné boty ke svatebním šatům je podle mě stejně složité, jako najít ty pravé šaty. I tohle rozhodování bychom chtěli nevěstám usnadnit,“ upřesňuje Eliška Jamagne.